Shqipëri
    |         |         |    
Bojë për vetulla perfekte - AVON Albania

Maskara Perfekte: a eshte e mundur?

Maskara eshte, se bashku me te kuqin e buzeve, nje nga produktet kozmetike me te shitura ne bote. Si ka mundesi qe eshte kthyer ne nje nga produktet me te kerkuara dhe a eshte e mundur te gjesh ‘’ maskaren perfekte’’? Ne e kemi gjetur ate!

A e di se 7 nga çdo 10 femra nuk largohen kurre nga shtepia pa vene maskare mbi qerpike? Ne harrojme kremin puder, pudren, te kuqin e buzeve ose vijezuesin, por eshte paksa e rralle te harrojme maskaren. Pse jemi kaq te perqendruara tek ky produkt bukurie? Siç edhe duket, historia e ketij produkti eshte shume me e gjate dhe e bukur!

Maskara Perfekte 1

Historia e maskares

Mesa dihet, egjiptianet e vjeter lyenin qerpiket dhe makiazhi i syve dhe vetullave kishte shume me teper kuptim se thjeshte zbukurim: besohej se ishte nje lloj mbrojtje ndaj shpirtrave te keqinj. Historia e mevonshme e produktit me te njohur eshte pak a shume interesante.

Maskara u krijua pas nje rrugetimi te gjate dhe krijimi i konceptit modern kaloi thuajse ne dhjetra vite me vone. Fillimisht maskarat kishin formen e nje rolleri te vogel dhe pomade aplikuar me ane te nje metode specifike; zakonisht, produkti qendronte shume pak kohe dhe ishte gati gati i çrregullt. Keto probleme çuan ne nje kerkim me intensiv per gjetjen e nje menyre me te mire per te theksuar qerpiket, pa bojen e stampuar kudo ose kurdo qe perhapej sa here ferkohej syri.

Zhvillimi i industrise kozmetike, ashtu si edhe eksperiementet me maskaren ngjasojne shume me boten e filmave. Aktoret e filmave te koheve te vjetra kishin nevoje per me teper fytyra ekspresive dhe mundoheshin te theksonin tiparet e tyre me te mira. Syte dhe buzet e theksuara bukur duhej te magjepsnin ne filmat me ekrane te medhenj.

Çfare duhet te beje nje maskara per ne?

Pothuajse çdo femer mban nje maskare ne çanten e  saj, por kur e pyesim perse dhe pse moda e tyre nuk iken kurre, pergjigja kerkon disa kerkime.

Historia e suksesit te maskares bazohet ne thjeshtesine dhe menaxhimin e saj. Produktet moderne mund te aplikohen ne disa sekonda dhe rezultati ‘’I hapur’’, thekson dhe nje shprehje te re marke qe eshte shume e fuqishme. Thuhet se syte jane pasqyra e shpirtit, dhe ashtu si t gjitha aforizmat edhe ketu ka dicka te vertete.  Veshtrimi i bute dhe ‘’i fresket’’ eshte gjithmone enegjizues, terheqes dhe i adhurueshem.

Shume femra ndihen si me nje fytyre te ftohte pa maskare; ato jane mesuar ta mbajne ate çdo dite dhe nuk e imagjinojne dot boten pa te.

Maskara Perfekte 2

Cilesite e maskares perfekte?

Te kerkosh maskaren perfekte ngjason si te kerkosh Gralin e Shenjte: shume kane degjuar por askush nuk e kane pare ate.

Cilat jane cilesite e duhura te maskares me te mire? Pjesa me e madhe e femrave do te thonin se duhet t’i beje qerpiket me te trashe, me te gjate, t’i jape ngjyre intensive te zeze, te ndaje qerpiket dhe t’I lakoje ato. A eshte e thjeshte kjo? Jo, aspak!

Shume produkte ofrojne dhe premtojne efektet e tyre mbi qerpike.

Ne kemi lajme shume te mira per ju: Maskara e re Avon 5 ne 1 Lash Genius ploteson premtimet dhe rrit pritshmerite tona. Ky eshte vertete nje produkt perfekt makiazhi per syte.

Cilat jane zgjidhjet e tjera qe ofron produkti yne? Kjo maskare nuk ka vetem nje perberes perfekt por gjithashtu nje furçe qe lehteson aplikimin e makiazhit mbi qerpiket e poshtem dhe te siperm.

A eshte e veshtire ta besosh? Ne ju sugjerojme ta provoni dhe te shihni vete rezultatet. Ju do te dashuroheni me kete maskare ashtu si ne!