Shqipëri
    |         |         |    
Sekretet e tundimit - AVON Albania

Sekretet e tundimit! Çfare na ndez emocionet dhe si duhet ta perdorim?

Aahh, sikur t’i njihnim te gjitha sekretet e joshjes! Hilet qe e bejne zemren te rrahe fort dhe shkaktojne flutura ne stomak! Ndersa kjo gje ndodh, ne mund te perdorim njohurite tona, te pakten pjeserisht. Çfare duhet te bejme qe te humbasim ndjeshmerine ne zemer dhe te ndihemi me joshese gjate veres?

Zgjidhja eshte e thjeshte dhe nuk perfshin as shkopin magjik as ate romantik, por me teper te perfitosh nga avantazhet e atyre qe ke ne dore. Shqisat e te parit, te degjuarit, te prekurit, te ndjerit – te gjitha keto mund te na bejne te dridhemi nga emocionet. Dhe, kjo i perket jo vetem shkendijave qe lindin gjate periudhes se veres por edhe ne marredheniet e gjata te shendetshme!

Si te rindezesh kete zjarr? Si te zgjosh secilen nga 5 shqisat?

Sekretet e tundimit
  1. Shqisa e te parit: çfare shikon?

Jo vetem meshkujt jane krijesa qe tundohen vizualisht! Ne, femrat i kushtojme gjithashtu vemendje gjerave qe shohim! Nese deshiron qe partneri te çmendet pas teje vlereso dhe shiko avantazhet e tua. Kjo nuk nenkupton qe duhet t’i ekspozosh ne nje menyre te ekzagjeruar. Pak mister i ben mire edhe imagjinates –  gjithsesi, mire eshte te mos i kushtohet shume rendesi pikave te dobta dhe te fokusohemi ne ato qe ne i konsiderojme terheqese. Çdo gje qe ti sheh dhe vlereson, do te vihet re edhe nga partneri yt apo partneri potencial.

  1. Shqisa e te degjuarit: çfare degjon?

A te kujtohen momentet kur nje peshperime, nje fjale, ose nje kompliment te jepte krahe? Fjalet kane fuqi dhe kjo gje perfshin edhe fuqine e tundimit! Flisni me njeri tjeterin jo vetem gjate nje takimi, por edhe kur vallezoni ose edhe…ne dhomen e gjumit! Kjo gje eshte shume terheqese dhe sensuale ne çdo marredhenie!

Sekretet e tundimit 2
  1. Shqisa e te ndjerit

Kjo shqise mbart nje fuqi te madhe por shpesh te nenvleresuar! Aroma mund te na mrekulloje, te na beje te dridhemi nga deshira, te rindeze imagjinaten, por mund te na smbrapse ose dekurajoje nga deshira per te njohur dike.

Ky eshte nje fakt i njohur: parfumet qe perfshijne notat e lekures, muskut ose te aromave orientale shpeshhere shoqerohen me flirtime dhe joshje! Ato jane edhe notat kryesore ne serine e aromave Attraction per Femra dhe Meshkuj. Provo dhe ndiej tundimin!

  1. Shqisa e te prekurit

A mund te kete diçka me magjepsese se nje prekje e lehte mbi lekure, nje puthje e embel? Ndjesia e te prekurit ka nje fuqi magjepsese ne artin e tundimit. Sa me e lehte aq me mire. Eshte mire t’i japesh vetes pak kohe per te perjetuar dhe ndier kenaqesine e mundesive qe trupi na dergon. Nje shtrengim i lehte duarsh ose nje perqafim i thjeshte – ketu nis gjithçka.

  1. Shqisa e te shijuarit

Embelsira per ne fund, por kjo sdo te thote qe eshte me pak e rendesishme. Te shijuarit ze nje vend mjaft te rendesishem ne artin e joshjes. Nese deshiron te joshes dike, mos harro se rruga drejt zemres kalon permes stomakut. Nje gote vere dhe disa çaste romantike mund te bejne shume pune.