Shqipëri
    |         |         |    
7 cilesite e nje mashkulli ideal - AVON Albania

7 cilesite e nje mashkulli ideal

Çdo femer enderron per nje mashkull ideal. A keni nje ne shtepi? Apo ndoshta enderroni per te? Sigurisht, nje mashkull ideal eshte si nje yll i rene nga qielli: enderruar nga shume, perjetuar nga pak. Gjithsesi, ne perpjekjet e tua per nje marredhenie te shendetshme, ose nese ndosh qe je ne nje marredhenie te mire eshte te njohesh endrrat dhe deshirat e tua dhe te flasesh hapur per to! Nje sjellje e tille vetem rrit shanset per te qene e lumtur vazhdimisht. 

Zoteria Perfekt: nenkupton nje njeri te gjate, simpatik, te kujdesur dhe xhentil? Por, shpeshhere duket se pritshmerite tona jane ndryshe nga faktet. Cili eshte mashkulli qe konsiderohet ideal per shumicen e femrave? Do te habiteni!

7 cilesite e nje mashkulli ideal
  1. I ndjeshem dhe me shpirt te dhembshur

Nuk eshte koncidence se kjo eshte pika numer 1. Koha e meshkujve ‘’macho’’ ka kaluar me kohe. Ka shume femra qe vleresojne tipe meshkujsh shume mashkullore, por serish enderrojne per dike qe jo vetem duket i bukur dhe shoqet e kane zili, por qe di te te suportoje ne momente te veshtira, nuk eshte i ndrojtur te shprehe ndjenjat  dhe nuk i ndrydh emocionet e tij. Te qenit i ndjeshme eshte nje nga pikat kyçe ne nje marredhenie, dhe ne presim kete gje gjithnje e me teper nga nje mashkull i sjellshem!

  1. Praktik por jo i ekzagjeruar

Qe do te thote, di te nderroje nje llampe dhe mund te dalloje nje zhurme te çudishtme ne motorrin e makines tende, ose te pakten mund te menaxhoje nje takim me personat e tatimeve per dyqanin tuaj. Ne presim te tjera aftesi nga nje mashkull, nga gjenerata e nenave tona, por gjithsesi aftesite praktike (deri diku, sepse fantazia mund te shfrenohet gjithsesi) vleresohen gjeresisht sepse nga bejne te ndihemi me te sigurta dhe te perkujdesura.

  1. I perkujdesur dhe i bute

Ky mashkull di si te puthe, te preke me kujdes koken dhe te perqafoje shpesh gjate veres se gjate apo mbremjeve te vjeshtes. Meshkujt qe dine si t’i shprehin emocionet e tyre vleresohen shume ne ditet e sotme! Por, kujdes! Te qenit i perkujdesur dhe i bute nuk nenkupton se je me pak burre. Mos e ngaterro me naivin!

7 cilesite e nje mashkulli ideal 2
  1. Mban arome te mire

Kur ne kerkojme diçka, shqisat tona rindizen: nje mashkull qe mban ere te mire eshte terheqes ne çmenduri, pavaresisht nese eshte 20 vjeç ose 2 ose 3 vite me i madh apo i vogel. Cila arome ju pelqen me shume tek mashkulli juaj? Sigurisht, kjo eshte nje zgjedhje individuale, por zakonisht aromat e notave pikante, lekurat apo druri jane me epshndjelleset.

A po kerkon nje arome qe do te rinxise imagjinaten ne çift? Jepi atij aromen e re mashkullore druri, me nota livando, anis, kashmir dhe vetiver. Duket e mrekullueshme, apo jo?

  1. I guximshem

Ne kuptimin e gjere te fjales, sepse disa femra pelqejne kombinimin e guximshem pa asnje pendim. Mashkulli ideal eshte kurajoz te sfidoje fatin, te perballet me veshtiresite, dhe nuk ka frike te marre vendime. Kur kemi dike te tille prane nesh, ne ndjehemi te sigurta ne te gjitha situatat.7 cilesite e nje mashkulli ideal 3

  1. Besnik

Ne kohet kur marredheniet jane shpesh te komplikuara dhe zgjasin pak kohe, te qenit besnik eshte karakteristike e deshiruar aq shume sa integriteti dhe ndershmeria. Nje partner besnik nuk na genjen ne apo ben premtime boshe – por vlereson fjalen e tij. Eshte e rendesishme te jesh e gatshme te mbeshtetesh tek ai!

  1. Kujdeset per veten

Pika e fundit, por qe nuk nenkupton ate me pak te rendesishme! Nje mashkull ideal nuk eshte e rendesishme te jete i bukur ne kuptimin e plote te fjales, ashtu si nje femer qe nuk e ka te rendeishme te shfaqet gjithmone me bukurine e saj klasike per te qene terheqese! Femrat e vene re faktin kur nje mashkull kujdeset per veten: a i ka floket e prera, duart e buta, dhe fytyren e rruar? Karakteristika te tilla mund te shnderrojne edhe mashkullin me te shemtuar ne terheqes dhe tundues.

E keni gjetur mashkullin tuaj ideal, apo jeni ende duke e kerkuar? Paçi fat!