Shqipëri
    |         |    
BSP_201809_article02

Horoskopi i aromave per Meshkuj: shiko çfare i pershtatet atij me mire!

Shenjat zodiakale thone shume per tiparet tona, zakonet apo edhe preferencat. Dikush edhe mund te qeshe me kete gje, por astrologjia jo vetem qe mund te parashikoje sjelljet dhe nderveprimin me njerezit por gjithashtu mund te na ndihmoje te zgjedhim parfumet qe lene pershtypje te fuqishme tek te tjeret. Çfare te blejme per nje mashkull Luan dhe çfare nuk do te aprovohej kurre nga nje Shigjetar? Shihni meposhte.

 

Z. Dash

 

Ky djale eshte vertete i nxehte! Meshkujt Dash jane vertete njerezore, prej mishi e gjaku dhe jane te ndjeshem. Ato admirojne argetimin, lene pershtypje tek te tjeret dhe zakonisht jane shume provokues ne jete. Ato synojne te jene tundues, ndonjehere edhe te dhunshem, por Dashi i egersuar mund te transformohet ne nje qingj te bute nese di ti drejtohesh atij.

 

Kur te mendosh per ti blere Z. Dash nje arome, mos zgjidh nje te lehte apo spektakolare, por mundohu gjithashtu t’i qendrosh larg aromave ekstremisht intensive: kjo shenje zodiakale nuk ka nevoje te emocionohet me teper seç duhet. Ne ju sugjerojme aromen Victory ose Destination.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Dem

 

Ky tip mashkulli eshte i nxehte si arena e demave! Per me teper ai adhuron çdo gje te bukur, elegante dhe.. te shtrenjte! Mashkulli Dem nuk do te jete kurre i kenaqur nga nje dhurate e thjeshte sepse si permbajtja ashtu edhe paketimi duhet te dritherojne zemren e tij

 

Cila eshte aroma qe e kenaq mashkullin e kesaj shenje? Atij i pelqen version i limituar i aromes LUCK, Avon Attraction, ose Black Suede Intense. Notat e patchulit, drurit sandal dhe notat e qelibarit jane nje ide e mire per kete mashkull!

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Binjak

 

Ky llafaz i embel eshte komunikues dhe i lirshem, por pavaresisht shenjes zodiakale nuk mund te quhet me dy fytyra ne dashuri: nese dikush arrin ta njohe ne te vertete, do te njohin ngrohtesine dhe perkushtimin e tij. Ai ndryshon shpesh mendje, ndonjehere edhe nuk thellohet shume, po i pelqen te kujdeset per veten.

 

Z. Binjak pelqen parfumet qe i pershtaten karakterit te tij, si Individual Blue, Quantium, dhe Simple Because.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Gaforre

 

Ai eshte partneri i enderrave te tua: i ndjeshem, i perkujdesur dhe i ngrohte. Ndonjehere ai mbyllet ne vetevete duke u bere teper emocional dhe fshihet ne guacken e tij.

 

Kjo shenje nuk pelqen te jete ne qender te vemendjes apo te lere pershtypje tek nje turme e madhe njerezish ndaj aroma e tij duhet te jete transparente dhe natyrale. Aromat si Avon Pure, Perceive for Men, ose Just Play jane te gjitha zgjedhje te mira per mashkullin Gaforre.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Luan

 

Eshte mjaft e veshtire te mos e vesh re edhe nese nuk ka krifen e Luanit. Meshkujt ne shenjen e Luanit zakonisht jane me kakrakter te forte, karizmatik dhe kane nje sens te larte humori. Jo domosdoshmerisht dominues, ata jane konsistente dhe te vendosur, por disa perfaqesues te kesaj shenje jane konkurrues dhe nuk lejojne askend te hyje ne zonen e tyre.

 

Mashkulli Luani deshiron te bjere ne sy. Zgjidh diçka te forte por jo dominuese: Avon MUSK Marine, Elite Gentlemen ose X-series Quake.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Virgjereshe

 

Keta zoterinj synojne te jene te ndershem dhe te mire: ata besojne aq shume tek njerezit sa ndonjehere mund te quhen edhe naive. Konceptet si ndershmeria dhe mbeshtetja jane mjaft te rendesishme per ta. Mashkulli Virgjereshe eshte shume kritik dhe perfeksionist, gje qe mund te krijoje ndonjehere edhe probleme ne marredhenie.

 

Per shkak te menyres sesi Virgjeresha e sheh jeten dhe te qenit kritik, meshkujt e kesaj shenje jane shume te stresuar. Aroma e tyre duhet te jete qetesuese dhe relaksuese duke u pershtatur me pamjen qe ata deshirojne. Ne ju sugjerojme aromat si Avon Man, Avon Alpha, ose versioni i argjendte i Avon LUCK.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Peshore

 

Zakonisht meshkujt e kesaj shenje jane te rafinuar, elegante dhe te sjellshem. Ky diplomat i lindur nxit admirim dhe mund te quhet si flutura e vertete e shoqerise. Per kete arsye Peshoret jane ndonjehere mendjemedhenj, te uritur per komplimenta dhe lajka dhe vetem nese nuk e humbasin realitetin, mund te quhen te magjishem dhe vertete te sjellshem.

 

Meshkujt e shenjes se Peshores pelqejne aromat klasike, por jo shume modeste. Ne ju sugjerojme aromat si: Premiere Luxe, OUD, Aspire Man, ose Black Suede Touch.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Akrep

 

Ka shume histori qe thuhen per Z. Akrep. Pervecse eshte joshes, misterioz dhe …I rrezikshem. Gjithsesi, keto jane pjeserisht te verteta, sepse keshtu ndodh me çdo histori. Eshte fakt qe ai deshiron te dominoje, eshte intrigues dhe posedon intuite ekstreme.

 

Çfare do t’i pelqente mashkullit Akrep? Nje arome qe eshte shume larg te dukshmes dhe e thelle. Ne propozojme Black Suede Intense, TTA Today per Meshkuj, dhe Mesmerize Black per raste speciale.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Shigjetar

 

I etur per aventura, inteligjent dhe gjithmone gati per tu argetuar, mashkulli Shigjetar do te beje cdo gje qe i nevojitet per te pushtuar zemren tende, nese arrin te terheqesh vemendjen e tij. Mashkulli Shigjetar eshte i mendimit se eshte me fat ne jete, edhe pse aspak i kujdesshem dhe i apasionuar pas situatave te rrezikshme qe mund t’i kushtojne shume shtrenjte.

 

Çare duhet te kerkoni per mashkullin Shigjetar? Ne rekomandojme Black Suede Essential, Elite Gentleman Untailored, ose Full Speed Nitro.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Bricjap

 

Ai synon te jete i qete, me komplekse dhe ndonjehere edhe introvert, por eshte nje njeri i besuar tek i cili mund te mbeshtetesh gjithmone: Mashkulli Bricjap eshte suportues dhe praktik. Qetesia e tij eshte e çmuar dhe ndonjehere kjo gje e pengon nga te shprehurit lirshem te ndjenjave.

 

Cilat aroma do te ngrohnin dhe gjalleronin Z. Bricjap? Provo Black Suede ose Avon Attraction.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Ujor

 

Keto meshkuj jane klasike, plot me ide dhe energji, por avantazhet e tyre mund te transformohen lehtesisht ne vese. Mashkulli Ujor, mund te kthehet ne nje njeri te serte dhe kokeforte por ai eshte gjithashtu konsistent, gjenial dhe nuk pranon ne asnje menyre padrejtesite.

 

Kjo shenje uji preferon notat e aromave te lehta dhe nuk mund t’i duroje shperthimet e teperta. Aromat si Blue, Dynamic Fresh, dhe Perceive Man jane te gjitha zgjedhje mjaft te mira.

 

Mashkulli i shenjes zodiakale Peshk

 

Keto enderrimtare kane kendveshtrime te ndryshme per boten, kane tendencen te enderrojne shume dhe ndonjehere kane mungese vemendje. Ato mund te harrojne faturat, por sigurisht qe do te vene re kur diçka nuk eshte ashtu siç duhet.

 

Meshkujt e kesaj shenje, ashtu si edhe Gaforrja dhe Ujori adhurojne ndershmerine dhe thjeshtesine, ndaj aromat e duhura per ta jane: Avon Pure, Avon Luck ose Elite Gentleman Weekend.