Shqipëri
    |         |         |    
BSP_2018_Avon_Luck2

Aromat me te cilat do te joshni boten

Mesoni me teper rreth aromave te reja

Luck Limitless per Femra

Kategoria e Luleve Frutore (Qelibar)

Kompozim joshes bazuar ne perberesit me luksoze te aromave qe trasmetojne ndjesi intriguese, sensuale dhe joshese.

Nota kryesore e kesaj arome eshte qelibar diamanti, i cili vjen si kombinim sensual dhe i ngrohte i qelibarit me fuqine e diamantit, simbol i fuqise dhe kurajos.

Ne kombinim me qitron ekzotike, orkidene ngjyre te arte dhe vaniljen e embel te madagaskarit, aroma do t’ju shtoje sigurine dhe vetebesimin per te qene aty ku ju deshironi.

Kujdesu per pastrimin e lekuresKjo eshte pika kryesore.  Pastrimi eshte i rendesishem dhe njekohesisht nje nga nevojat kryesore te lekures. Shpeshhere nuk duket, por pastrimi qe nuk eshte shume i thelle krijon nje pamje te lodhur. Nese do te doje qe lekura jote te ishte vertete e bukur: pa pika te zeza, njolla, ose probleme te tjera perpiqu qe çdo dite te pastrosh makiazhin ose papastertite e tjera te fytyres me kujdes. Si duhet bere kjo? Perdor nje xhel pastrues per fytyren ( si ai i linjes Nutra Effects), si edhe uje micellar.

Perdor hidratuesin dhe nxitesin e rrezatimit Ky produkt i ri nga linja Anew Perfect Skin mund te aplikohet çdo mengjes para makiazhit. Produkti kozmetik do t’ju mrekulloje me efektet e tij, aromen dhe thjeshtesine e perdorimit. Eshte mese e mjaftueshme ta aplikosh ate mbi fytyre dhe qafe te pastruar, menjehere pas kremit te dites. Lekura juaj do te dukej me e rigjeneruar dhe e gjalle, duke zvogeluar dukshem njollat! Mos e perthaj me teper seç duhet lekuren! Shumica e adoleshenteve perballen me lekuren mikse ose te yndyrshme gjate periudhes se adoleshences. Pas kesaj periudhe, ne synojme te ruajme lekuren mat duke perdorur produktet qe thajne dhe kufizojne prodhimin e sebiumit. Gjithsesi, lekura ndryshon. Lyerja intensive e flokeve dhe mungesa e perkujdesit te duhur si edhe hidratimi mund te rezultojne ne pershpejtimin e plakjes dhe pasojave te saj – ne pamjen teper te varfer te lekures. Sigurohu te zgjedhesh produktin e duhur, dhe mos harro ushqimin e vazhdueshem te lekures! Provo kremin e dites dhe te nates “Anew Perfect Skin” dhe ndiej kenaqesine e nje pamje te bukur! Apliko makiazhin perfektA e dije se femrat Japoneze dhe Koreane, te njohura per lekuren perfekte dhe rinine e perjetshme, rrallehere perdorin  kremrat puder dhe produktet e makiazhit? Ti mund te besh te njejten gje! Ne vend te saj, perdor produkte si kremi BB dhe pudra delikate. Produktet kozmetike te kombinuara njetrajtesojne tonin e lekures, fshehin parregullsite, dhe gjithashtu kontrollojne shkelqimin duke mbrojtur lekuren nga rrezet UVA/UVA. Te gjitha cilesite mund te gjenden ne kremin Anew Perfect Skin BB+. Mos harro te buzeqeshesh dhe…te flesh! Mireqenia emocionale eshte produkti me i mire kozmetik, dhe gjumi i mire nuk mund te zevendesoje as formulat me te avancuara. Nese perpiqesh te kesh nje lekure te bukur dhe rrezatim, sigurohu qe te pushosh, te flesh dhe te mos shqetesohesh shume. Optimistet jo vetem qe jetojne me gjate dhe jane me te lumtur por gjithashtu edhe me simpatike.