Shqipëri
    |         |         |    
Ти си повеќе од пријател... ти си ми сѐ! | AVON Македонија

Si të zgjedhesh maskaren e duhur per qerpiket e tu?

Maskara, ashtu si edhe i kuqi I buzeve, eshte produkti kozmetik me shume i perdorur nga femrat. Si te zgjedhesh maskaren e duhur per efektin e preferuar te qerpikeve? Çfare duhet te kemi ne mendje per te patur efektin e deshiruar?

Masakra perfekte thekson bukurine e syve, nuk krijon grumbullime mbi qerpike dhe i jep mundesine makiazhit te duket me bukur ne varesi te efektit te preferuara. Por, çfare ka me teper rendesi?

Furça e maskares – ajo eshte e gjitha!

Furça eshte ajo qe nxit aplikimin e duhur te produktit. Çfare duhet ti kushtohet me teper rendesi? Se pari, ajo që ka më teper rendesi eshte masa e furçes.

  • Shumë e madhe, mund te jete e veshtire per t’u perdorur
  • Shume e vogël, mund te zgjase me teper procesin e aplikimit te maskares, pa e patur nevojen
  • Per makiazhin e perditshem furçat me te mira jane me mase mesatare, me fije me densitet dhe perfundojne me nje maje te holle. Furça të tilla funksionojne mjaft mire me forma te ndryshme te syve dhe sigurojne makiazh elegant, natyral. Per shembull? Nje e tille eshte Maskara Avon True Color me formule ushqyese dhe rezistente.

Nese deshiron te ndjesh qerpiket e lyer dhe nje pamje me te zmadhur te syve, zgjidh maskaren qe ka nje furçe me fije te ndara dhe sitentike qe mund te mbuloje me saktesi çdo qerpik tendin. Nje efekt i tille mund te fitohet me Maskaren Avon SUPERSHOCK Max. Kujdes! Rezultatet jane impresionuese!

Si te aplikosh maskaren? Teknika ka rendesi!

Nuk eshte vetem cilesia e produktit dhe lloji I furçes qe ka rendesi: e rendesishme eshte edhe teknika, menyra se si ne e aplikojme maskaren.

Nese deshiron te kesh rezultatin e qerpikeve natyrale, apliko maskaren mbi qerpiket e siperm me levizje zigzake, duke filluar nga vija e qerpikeve e lart.

  • Vendos pasqyren poshte vijes se syrit, duke evituar njollosjen e lekures me maskaren, gje qe na ndodh shpesh te gjithave ne – sigurohu te fshish lekuren me pecete pambuku kur te mbarosh aplikimin e maskares.
  • Ti mund te aplikosh maskaren ne cdo kohe, por sigurohu qe nuk ka grumbullime.
  • Nese ka grumbullime, maskara e vjeter mund te shpeton! Edhe pse nuk do ta perdoresh per te aplikuar maskaren, ia vlen gjithnje te pastrosh dhe te ruash nje furçe te mire maskare te mbaruar. Ti mund te furçosh qerpiket atehere kur ke aplikuar maskaren me formule, duke lejuar perhapjen e formules se saj akoma me mire.

 

Rezultati? Qerpike te ndare, te zgjatur dhe me ngjyre!

 

Maskara per detyra speciale

Ka raste kur maskara normale nuk mjafton. Ne kohe te tilla ne mund te behemi me guxuese duke perdorur maskarat me ngjyra, shtresa dyfishe ose me teper ose perdorim maskarat per detyra speciale.

Ne keto raste disa rregulla speciale duhet te mbahen parasysh:

  • Maskarat me ngjyra jane me te pershtatshme per tu perdorur ne raste me pak zyrtare, atehere kur makizhi yt eshte me shprehes dhe I guximshem dhe ti mund te argetohesh me stilin tend.
  • Makiazhi klasik duket me bukur me ngjyren e zeze, ose mundesisht me nuancen bronz nese vetullat dhe qerpiket jane ne ngjyre te celet natyrale.
  • Nese deshiron nje volum dhe gjatesi qe ben pershtypje, provo maskarat qe konkurrojne me sukses me qerpiket artificiale: si: Maskara Avon True Super SHOCK (per qerpike deri ne 12 here me te trashe!), ose Maskara Mark Spectra Lash me 3 nivele trashesi qerpiku.

 

Qerpiket e tu ne dimensione ULTRA

A enderron per qerpiket e tu si ato qe sheh neper kopertinat e revistave? Me volum, te lakuar dhe te ngritur?  Ti mund t’i kesh ato edhe pse duket e veshtire per t’u besuar! Kjo gje mund te ndodhe po nevojen e nje estetistje me trajtime te shtrenjta dhe invasive. Mjafton te furçoni qerpiket me Maskaren multifunksionale UltraVolume Lash Magnify, e re nga broshura 4. Ajo do te ritheksoje pamjen e qerpike plotesisht dhe per çdo qerpik!

 

Kjo maskare formuluar me teknologjinë SMARTFIBRE, mbeshtjell çdo qerpik per nje efekt me te gjate dhe me volum te qerpikeve. Ajo mbush hapesirat midis qerpikeve, duke krijuar pershypjen e shumfishimit te tyre. Furça speciale me dizajn ne forme bajame ngre qerpiket nga rrenjet ne maja, duke rritur volumin e tyre. Maskara eshte rezistente ndaj ujit, kundra njollave dhe kundra petezimit, e pershtatshme per çdo sezon dhe per çdo dite.

Perfekte per makiazhin ne pune apo ne festa, si edhe per aktivitete ne kohen e lire si ne pishine ose ne palester.

85% e femrave te para qe testuan maskaren e re, konfirmuan qe ajo shtonte volumin e qerpikeve.

Provoje vete dhe shiko pamjen spektakolare te qerpikeve te tu!