Shqipëri
    |         |    
BSP_winter_skin_care

Vaj pastrues – zbulo fuqine magjike ne ritualet e perditshme!

Pastruesi i makiazhit eshte si kremi puder…ne nje makiazh te bukur! Ne te gjitha kerkojme nje produkt qe do ta bente kete proces sa me efikas. E keni provuar ndonjehere vajin pastrues Magical? Po, e sakte! Vajrat menaxhojne pastrimin e fytyres shume me mire sesa produktet kozmetike me baze uji! Kjo tendence e fundit vjen nga Azia dhe lehteson shume perkujdesin e perditshem te lekures.

Vaj Pastrues – tradita e vjeter dhe parimet e thjeshta kimike!

Ju duket diçka e çuditshme? Vaji per pastrimin e fytyres -tingellon paska e pamundur kur e degjon fillimisht. Ai eshte yndyre dhe mund te lere gjurme yndyre mbi lekure, qe do ta beje makiazhin te çuditshem apo te na mundoje ta bejme ate serish. Por jo- leri dyshimet pas! Beso ne eksperiencen e gjate nder vite te femrave Aziatike.

Femrat ne Lindjen e Larget zbuluan shume kohe me pare se vaji i bimeve pastron makiazhin e rende nga produkte kozmetike shume me mire sesa uji! Kjo eksperience shpjegohet lehtesisht nga nje parim i thjeshte kimik. Substancat e ngjashme dobesojne efektin e njera tjetres! Ndaj teprite e sebiumit dhe produkteve te makiazhit bazuar ne vajra dhe silikone zbuten dhe hollohen vertete ne kontakt me vajin.

Si funksionon vaji pastrues?

Lekura behet me e bute, e lemuar, e paster ne perfeksion por mbi te gjitha vaji pastrues nuk le ndjesi yndyre. Ai pastron poret e bllokuara pa nevojen e ferkimit ose larjet e shpeshta. Ai largon me lehtesi maskaren rezistente ndaj ujit ose kremin puder te forte. Si funksion?

Mjafton te hidhni nje sasi te caktuar Vaji Avon True mbi lekure te thate dhe me pas ferkojeni mbi lekure.  Me pas, hidhni uje ne fytyre, gje qe transformon vajin ne nje qumesht dhe vazhdoni me nje masazh te vogel per fytyren. Shpelajeni kete formule me uje te bollshem.  Ky proces eshte i kendshem dhe efikas! Per me teper, ti ke arritur te pastrosh gjithcka me nje proces, jo vetem papasterite por edhe makiazhin!

Vaj Pastrues – per te gjitha tipet e lekures!

Vaji eshte teper delikat – ai eshte i pershtatshem per lekuren e ndjeshme te prirur per irritime.  Ky produkt nuk permban sapun ose paraben, ndaj femrat qe vuajne nga alergjite e lekures mund ta perdorin ate lehtesisht. Por çfare ndodh nese keni nje lekure te yndyrshme? Vaji pastrues duhet te perdoret akoma me teper ne keto raste, sepse ai eshte efikas ne largimin e papasteritve dhe nuk than lekuren. Lekura e dehidratuar eshte e prirur per krijimin e pucrave dhe pikave te zeza, sepse lekura manaxhon tharjen me tepri sekrecionesh sebiumi. Vaji do te ndihmoje ne rregullimin e ketij procesi, duke siguruar keshtu edhe hidratimin e duhur te lekures.

A pastrojne te gjithe vajrat pastrues yndyren nga lekura?

Nëse vaji zvogelon sasine e yndyres, a mund te perdorim vajin e thjeshte qe kemi ne shtepi? Nese keni menduar keshtu – ne nxitojme t’ju pergjigjemi JO! Vajrat pastrues krijuar nga ekstraktet e perqendruara te bimeve  kane nje strukture me te lehte. Ato pastrojne lekuren dhe lejojne produktet e tjera kozmetike te veprojne dhe te depertojne ne shtresa me te thella te epidermis. Vajra te tille pastrues krijohen me kujdes, ndaj perdorimi I tyre ne sasine e duhur eshte çelesi I suksesit!

Vaji I fytyres Magical Avon True permban kompleks farash nga marula, babassu, kafeja jeshile, liri, dhe fruti i pasionit. Nje kombinim I tille garanton hidratimin perfekt dhe veprimin forcues te lekures. Perfito nga eksperienca dhe fuqia e Vajit Miracles