Shqipëri
    |         |         |    
Si te zgjedhesh nje parfum per pranvere? - AVON Albania

Si te zgjedhesh nje parfum per pranvere?

Je e lodhur nga parfumet e renda dimerore, ashtu siç je e lodhur nga xhupat dhe veshjet e renda si shalli, kapuci, dorezat? Leviz ngadale ne stilin pranveror!

Kur pranvera fillon te trokase, gjithkush e pret me padurim. Ne e pershpejtojme ardhjen e saj, duke ndryshuar me shenja te vogla si per shembull: shohim shpesh si do te jete koha te nesermen, vishemi me lehte, apo edhe nxjerrim nga garderoba fustanet me lule. Dimri, veçanerisht ai europian, mund te jete gri, i trishtueshem dhe depresiv. Kjo eshte edhe arsyeja perse presim me padurim sezonet me te ngrohta, gjethet e para jeshile ne peme, dhe rrezet e ngrohta te diellit.

Edhe pse nuk e ndikojme dot kohen, ne kemi fuqine te ringjallim atmosferen pranverore. Si?  Menyra me e thjeshte per ta bere kete eshte parfumi!

Si te zgjedhesh nje parfum per pranvere

Çfare ndryshimi sjell nje arome apo magjia e mbyllur ne nje shishe parfumi

Para se te fillojme me zgjedhjen, eshte mire te rifreskojme disa fakte dhe teori. Aromat dhe parfumet jane te njohura prej vitesh, ndaj eshte e veshtire te mos vleresosh influencen e tyre mbi psikiken, emocionet apo perqasjen tek njerezit.

A e mbani mend librin e famshem ‘’Parfumi”?  Aroma mund te nxise emocione ektreme dhe sipas studimeve te ndryshme eshte nje nga nxitesit me te fuqishem te kujtimeve.

Shume pak gjera ndikojne ne mireqenien tone dhe menyren sesi perceptohemi nga te tjeret me ane te aromes.

Ndaj eshte me mire te zgjedhim parfumin me vetedije duke perfituar nga avantazhet dhe cilesite e tij me te mira.

Çfare e ben parfumin pranveror kaq perfekt?

Perfumet, ashtu si edhe veshjet, kane versionet e tyre te ndryshme. Ne vishemi ndryshe ne nje takim nen dritat e qirinjve dhe ndryshe per nje shetitje pergjate liqenit. Parfumieret e kuptojne mjaft mire se stili i parfumeve ndikohet nga faktore te ndryshem si koha, sezoni, ose aktivitet e ndryshme ne nje periudhe te caktuar.

Parfumet e pranveres dhe veres, ndryshojne nga ato qe ne mbajme gjate sezonit te ftohte. Aroma te tilla jane me te lehta ose ma pak te ngarkuara, por pa dyshim qe kane edhe me pak kohezgjatje!

Versionet per pranvere shpesh ofrojne parfume me nota frutash te lehta. Sa bukur kur kujtohesh nga te tjeret per aromen dehese te luleve, edhe pse aromat e luleve mund te jene te ndryshme dhe lulet mund te jene te notave te embla ose te lehta!

Si te zgjedhesh nje parfum per pranvere 2

Parfumet e pranveres: dashurohu me Pur Blanca!

Versioni pranveror i parfumit Pur Blanca ofron 5 aroma unike. Perberja e parfumit Pur Blanca Harmony konsiston ne dardhen e fresket dhe vjollcen, ashtu si edhe me myshkun sensual. Kjo eshte nje arome qe mund ta mbash per pune por edhe per mbremjet ose takimet e nxehta unike. 

Perberjet e tjera nga kjo linje gjithashtu permbajne musk, edhe pse notat e pjeses siperfaqesore dhe pjeses qendrore jane shume te ndara. Pur Blanca Smile sjell notat e pjeshkes, agrumet dhe manjolen. Pur Blanca Elegance eshte gjithashtu e perbere nga agrume por e pasur me jaseminin, vaniljen dhe orkidene e bardhe.

E gjithe linja eshte nje oferte e mrekullueshme pranverore ofruar nga femrat qe deshirojne te luajne me aromat e tyre.

Mos prit per ditet e para te ngrohta – dhuroji asaj pak ngrohtesi qe tani!