Shqipëri
    |         |         |    
Mund te dukesh me e re ne pak sekonda - AVON Albania

Mund te dukesh me e re ne pak sekonda? Po, e vertete dhe kjo nuk kerkon pakt me djallin!

A e dije se syte jane ato qe terheqin vemendjen me shume kur ne takojme nje te panjohur? Veshtrim rinor = pershtypje e mire!

Thuhet se syte jane pasqyre e shpirtit, por ne nuk kemi nevoje te bejme tregti me shpirtin per nje veshtrim rinor dhe te bukur! Ka menyra me te mira!

Veshtrim rinor: si ta humbasesh?

A e dije se vijat e fytyres, perfshire edhe ato qe rrethojne syte, shfaqen si rrudhat e para, shpesh qe 25 vjeç?

Ka shume armiq te pamjes rinore dhe ne duhet te mos harrojme se qe duhet te punojme sot per menyren sesi do te duket lekura jone ne moshen 40, 50 apo 60 vjeç.

Nese vertete kujdesesh per lekuren qe te duket me e re, jo vetem per ate rreth syve, ndiq keto rregulla:

  • Ndal duhanin! Ky eshte armiku numer 1 qe i jep lekures pamje me te plakur. Bukuria jone natyrale duket sikur zbehet nga tymi! Nikotina dhe dioksidi i karbonit rrit prodhimin e metaloproteines, nje enzime qe shkaterron kolagjenin dhe elastinin natyral prodhuar nga lekura.
  • Pi alkool me rralle! Abuzimi me alkoolin eshte mjaft i dukshem mbi lekure!
  • Evito ndryshimet drastike ne peshe: si marrja e peshes ashtu edhe humbja e saj jane te rrezikshme!
  • Ndal nxirjen e tepert te lekures, dhe nese e beni kete perdorni produktet kundra diellit! Fatkeqesisht, dielli shkaterron lekuren, dhe femrat qe jane te prirura per nxirjen e lekures shfaqin probleme edhe me heret me rrudhat.

 

Si te luftojne rrudhat e syve?

Nese nuk deshironi te kryeni trajtime te dhimbshme dhe te shtrenjta estetike kur te shkoni rreth te 40-ve, duhet te kujdeseni per lekuren perreth syve menjehere pas te 30-ve!

Aplikoni kremin e syve çdo dite dhe gjithmone kujtohuni te pastroni makiazhin. Kur lini gjurme maskare mbi qerpike apo krem puder mbi lekuren e syve, ju krijoni nje krem kundra bukurise… dhe kujdesit praktik.

Eshte metoda e duhur te fillosh perdorimin e kremit te syve para shfaqjes se rrudhave te syve. Mos harro, nje semundje eshte me mire ta parndalosh se sa ta kurosh, ndaj mos prit per shenjat e moshes, por luftoji ato me efikasitat!

Çfare ndodh nese rrudhat jane shfaqur?

Ky nuk eshte fundi I botes, por nje nxitje per te ecur perpara. Ne ditet e sotme, ky veprim eshte akoma me i thjeshte dhe i shpejte se me pare, dhe mund te ndjesh efektin lemues ne vetem pak sekonda! Ky nuk eshte nje premtim ideal dhe aspak magjik: Ai eshte Instant Eye Smoother nga produktet e linjes Anew Platinum.

Si funksionon? Perdore mbi lekure mbi rrathet e erret, edema dhe rrudha per t’i reduktuar ato menjehere, ndersa lekura duket me e forte. Per rezultate me lekure te plote ju duhen vetem 2 minuta dhe efekti zgjat gjate te githe dites!

Ky eshte opsioni me perfekt per nje nate jashte, nje takim intim ose edhe per perdorim te perditshem. Dhe ky nuk eshte fundi i nje lajmi te mire!

Nje tubete zgjat per rreth 120 aplikime ndaj ju mund te kenaqeni me pamjen e rigjeneruar!

Eshte mekat te mos e provosh!